Daria Macos și Andrei Nica au câștigat Circuitul Național FRT - Trofeul Ruxandra Dragomir - Tennis Revolution

18.05.2015

Juniorii Daria Macos și Andrei Nica au câștigat probele de simplu ale Circuitului Național FRT - Trofeul Ruxandra Dragomir - Tennis Revolution, categoria U12, care a avut loc la Pitești.

În finala de simplu, feminin, principala favorită a competiției Daria Macos a învins-o pe Alexia Tecu, cap de serie nr. 3, cu scorul de 7-5, 2-6, 6-1, în timp ce la băieți s-a impus Andrei Nica, trecând, în ultimul act de Dan Duța, favoritul nr 1, cu 6-2, 6-2.

În finalele de dublu, Bianca Gheorghe și Michelle Whetherall, la feminin, și Andrei Nica și David Voinea, la masculin, au plecat acasă cu cele mai mari trofee.

Competiția a fost organizată de T.C. AS, la Clubul Sportiv Star Arena Bascov, director de turneu fiind Liviu Trache, iar arbitru principal Ioana Săndulescu.