Campionii din 2016 la ”Cupa Stejarul-Primăria Onești”. Matei Fotea, campion la 18 ani

21.12.2016

Zeci de copii au participat la ediția din acest an a turneului de sală ”Cupa Stejarul-Primăria Onești”, organizat de CS Tema Sport Onești, cu sprijinul Primăriei Onești, Primăriei Tg. Ocna, Primăriei Slămic Moldova și al firmei Vrancart Adjud.

Turneul al cărui directr este Emil Țintaru a programat meciuri la aproape toate categoriile de vârstă, de la U10, băieți și fete, și până la U18 băieți.

La această din urmă categorie a câștigat Matei Fotea, de la Tenis Club Micul As din Iași, un jucător de numai 16 ani, care a câștigat toate cele trei partide din turneul final.

Campion la U10 băieți este Rareș Rugină, de la Tenis Club Focșani, iar la U10 fete s-a impus Maia-Ștefania Todirite de la C.S. Condor Piatra Neamț. În turneul U12 al băieților noul campion este Ioan Radu Bosnea, CSM Onești, la U14 băieți s-a impus Michael Strestian în vreme ce turneul de la 14 ani al fetelor a fost câștigat de Ecaterina Mălai, de la AS Club Sportiv Tenis Nord.