”Cupa S&F” și-a desemnat campionii pe 2017

01.03.2017

S&F Tennis System Club Sportiv de Tenis a organizat și în 2017 deja tradiționala competiție ”Cupa S&F”.

Directorul competiției, domnul Florin Niță, arbitrul principal, Diana Bogolea, au contribuit și ei la succesul acestei competiții, una rezervată fetele și băieților U10.

Asttel, turneul de simplu al băieților a fost câștigat de David Carteputredă de la Viva Tenis Club Galați, care nu a pierdut niciun set în drumul său spre finală. În ultimul act, David, cap de serie nr. 1, a dispus cu 6-1, 6-2 de Eric Niță, cap de serie nr. 3, de la S&F Tennis System Club Sportiv de Tenis.

În turneul de dublu, Eric Niță, care a făcut pereche cu Dan Vîlceanu, de la ATC Elite Târgu Jiu, și-a luat revanșa și a câștigat toate cele trei meciuri de pe tabloul tip șah. Pe locul 2 s-a clasat perechea David Carteputredă/Radu Filipache, podiumul fiind completat de Luca Frunză/Andrei Apostol.

În turneul fetelor, disputat tot pe un tablou tip șah, campioană este Eva Ionescu, de la CSS Alexandria, cu trei victorii din tot atâtea meciuri. În continuare pe podium s-au clasat Iris Zbranca (LPS-CSS Constanța) și Andrada Komarov (AS Double A Tenis).