LPS-CSS Constanţa a câştigat CNIED U12 ani

13.09.2019

Campionatul Naţional Intercluburi pe Echipe de Dublu U12 ani desfăşurat la AS CS AS Club Politehnica a fost câştigat de LPS-CSS Constanţa. Clubul de la malul mării format din Vanessa NOCACI, Iris Zbranca, Yannick ALEXANDRESCU şi Cezar BENTZEL, căpitanul nejucător fiind Radu POPESCU a trecut în finală de AS TC Victor Hănescu cu scorul de 2-1.

Pe locul doi s-a clasat AS Tenis Club Victor Hănescu, cu echipa formată din Alexandra ANGHEL, Maria ŞERBĂNESCU, Gabriel GHEŢU şi Rareş PIELEANU, căpitanul nejucător fiind Andrei TOMA.

Locul trei a fost ocupat de echipa ACS Elite Tenis Pantelimon care a trecut în finala mică de echipa AS CS AS Club Politehnica cu scorul de 2-1. Jucătorii medaliaţi cu bronz au fost Cristina MITRAN, Ingrid SĂNDULEASA, David POPA, Luca PRUNESCU-NIŢĂ, căpitanul nejucător fiind Cristian TĂNASE.