Contact
FEDERAȚIA ROMÂNĂ DE TENIS 

Adresă: Str. Vasile Conta nr. 16, sector 2, București
Adresă corespondență: Bd. Pierre de Coubertin nr. 11, sector 2, București
 
Secretariat: tel (021) 317.17.15, fax (021) 317.17.16, email office@frt.ro
Legitimări, transferuri, vize: Cristian Ene, tel 0741.262.795, email: cene@frt.ro (program de lucru L-V orele 10:00 - 14:00)
Clasamente: clasamente@frt.ro, dbucur@frt.ro
 
Afilieri: Mihai Pleșiță, tel 0756.1616.636, email mplesita@frt.ro 
Cluburi: Anca Badea, tel 0751.159.957, email abadea@frt.ro 
 
CENTRUL NAȚIONAL DE TENIS

Adresa: Bd. Pierre de Coubertin nr 11, sector 2, București
Recepție: tel (021) 324.53.30 | mobil 0756 16 16 33, fax: (021) 324.53.29, email cnt@frt.ro 
Coordonator: Alina TECȘOR, tel 0756.161.627, email atecsor@frt.ro
 
ANTRENORI FEDERALI
Lot feminin: Radu BĂDIN, tel. 0741 262 851, e-mail rbadin@frt.ro
Lot masculin: Cătălin MICULA, tel. 0741.262.859  e-mail cmicula@frt.ro
Metodist și Coordonator Lot Olimpic: Costel CURCĂ, tel 0740.021.458 , email ccurca@frt.ro
 
DEPARTAMENT COMPETIȚII
Competiții interne: competitii@frt.ro
Juniori (ITF, TE): Catalina CRISTEA, email ccristea@frt.ro
Seniori și veterani (ITF, TE): Florin ARDELEAN, email fardelean@frt.ro
Tenis10FRT: Dumitru BUCUR, email dbucur@frt.ro
Wheelchair: Alina TECSOR, email atecsor@frt.ro
Beach tennis: Florin ARDELEAN, email fardelean@frt.ro
Pentru informații legate de clasamentele nationale: clasamente@frt.ro, dbucur@frt.ro
 
DEPARTAMENT MARKETING & COMUNICARE
Director Marketing: Simona POPESCU, spopescu@frt.ro
Ofiter Presa: Adrian MACARIE, presa@frt.ro
 
DEPARTAMENT FINANCIAR
Contabil Șef: Margareta Vadan, email mvadan@frt.ro
Decont Sportiv: Gabi Bucur, gbucur@frt.ro 
Gestiune: George Miclaru, gmiclaru@frt.ro