Cupa Moș Crăciun de la Oradea și-a desemnat câștigătorii

20.12.2022

Cupa Moș Crăciun de la Oradea, organizată de Clubul Sportiv Municipal din localitate, și-a desemnat câștigătorii.

La categoria 10 ani băieți, turneul a fost câștigat de Tudor Ioan Jurcă (CS Alpa Deva), urmat de Dragoș Ioan Cozma (CSM Oradea) și Răzvan Florin Mone (CSM Reșița). La 10 ani fete, învingătoare a fost Mara Elena Mărincean (CS Metalul Salonta), urmată de Adriana Nicoleta Ocnărescu (Atletic CS Luduș) și de Sophia Emma Munteanu (CSM Oradea).

La 16 ani fete s-a impus Iana Teodora Rus (CS Winners TC), urmată de Sofia Catană (CS Sănătatea) și Daiana Ungur (CSM Oradea), în timp ce la la 16 ani băieți turneul a fost câștigat de către Ciprian Florincaș (CS UTA Arad), care l-a învins în finală pe Harris Kopanyi (CSM Oradea).

La reușita acestei competiții și-au adus contribuția directorul de turneu, Nicușor Vașadi și arbitrul principal Ioan Mărginean.