Vanessa Nocaci și David Popa - campioni la simplu la Circuitul Național FRT - Trofeul BTM by GS TennisClub Bistrița

22.03.2023

GS TennisClub Bistrița a găzduit, în luna martie 2023, întrecerile din cadrul Circuitului Național FRT pentru categoria 16 ani.

Vanessa NOCACI a câștigat finala de simplu fete prin abandonul adversarei Karina FILIPESCU, la scorul de 5-0, iar la băieți principalul favorit al turneului, David POPA, s-a impus în fața lui Harris KOPANYI, cap de serie nr. 4, cu scorul de 6-1, 6-1.
Câștigătorii probelor de dublu sunt: Clara ADĂSCĂLIȚEI/Bianca MANOLACHE, respectiv David POPA/Matei KORKMAZ.

De la clubul gazdă, jucătorul Mihai ROȘU-MAREȘ a ocupat locul 2 la proba de dublu a turneului organizat "acasă" alături de partnerul lui, Iustin CUC, cei doi învingând în primul tur perechea Kopanyi/Partal, cap de serie nr. 2, pierzând în finală în fața principalilor favoriți și totodată campioni ai turneului, Korkmaz/Popa.