Tenis Club București a câștigat Campionatele Naționale Intercluburi pe Echipe de Dublu U16

10.09.2023

Campionatele Naționale Intercluburi pe Echipe de Dublu U16, competiție care a fost găzduită de cocheta bază sportivă Tenis Club București, a fost câștigată de echipa organizatoare, Tenis Club București, care a dispus în finală, cu scorul de 3-0, de CS Arc Pro Tenis.

Echipa campioană este formată din: Bianca BORȚOI, Andreea POPA, Matei BREAZU, Rareș RUGINĂ, Ioan OPREA, fiind condusă de pe bancă de căpitanul Valentin POPESCU.

Vicecampioana a evoluat în următoarea componență: Frunză Luca, Pantelimon Florin, Apostu Efremov Codrin, Moater Andrada și Olteanu Sara.

În finala mică, ACS Tenis Prim București a învins pe ACS Junior Pro Tenis cu 2-1, echipa de pe locul 3 având următoarea compenență: Sofia Ciobanu, Maria Moromete, Stan Matei și Iordan Dimitrie.