Alexandra Petric și Vlad Breazu sunt noii campioni naționali de iarnă la categoria U12

18.01.2015

Jucătorii Alexandra Petric (CS Dinamo București) și Vlad Breazu (CS Târgoviște) au câștigat titlurile de campion național de iarnă la categoria U12.

În finala feminină pentru locurile I și II, Alexandra Petric a învins-o pe Alexandra Moglan (CS Sportul Studentesc), cu scorul de 6-0, 1-6, 6-1, în timp ce în finala mică, Alexandra Iordache (CSS Slobozia) a dispus de Bianca Andrei (CS Tenis Club Coreco), cu scorul de 6-1, 6-3.

La masculin, Vlad Breazu (CS Targoviste) l-a învins în ultimul act pe Mihnea Zaharia (CS Major Bucuresti), cu scorul de 6-4, 6-4, îmbrăcând tricoul de campion, iar Alexandru Stupar (CS Tenis Club Sibiu) a beneficiat de abandonul lui Dan Vasile (CS Târgoviște) pentru a urca pe ultima treaptă a podiumului.

În săptămâna 11-17 ianuarie 2015 s-au desfășurat la Centrul Național de Tenis, din București, Campionatele Naționale Individuale de Iarnă, categoria U12.

Mai multe fotografii găsiți pe pagina de facebook a FRT!