CSM Craiova a câștigat Campionatul Național Intercluburi pe Echipe de Dublu U12

27.09.2016

Finala Campionatului Național Intercluburi pe Echipe de Dublu U12, disputată azi, pe terenurile de la Centrul Național de Tenis din cadrul FRT, a fost câștigată fără drept de apel de echipa Clubului Sportiv Municipal Craiova.

În ultimul meci al competiției cei de la CSM s-au impus cu 3-0 în fața echipei AS CS AS Politehnica București, toate cele trei meciuri de dublu fiind câștigate în două seturi.

Coman Mihai Alexandru, Manu David, Ionescu Iulia Andreea și Marinescu Oana Bianca, alături de antrenorul și căpitanul Alexandru Banciu, sunt cei care au primit tricourile de campioni. Componența echipei care a terminat pe locul 2 a fost: Iosifescu Dinu Alexandru, Ene Rareș gabriel, Gherman Iulia, Guzun Denisa și Pietreanu Alessia, căpitan și antrenor fiind Stoica Sebastian.

Podiumul acestei ediții a Campionatului Național Intercluburi pe Echipe de Dublu U12 a fost completat de CS Spartacus Brăila (Buzatu Ianis Gabriel, Chibulcutean Albert Sebastian, Dan Briana și Cristea Ioana Miruna - căpitan, Aurel Chișozan), care s-a impus tot cu 3-0 în fața celor de la Tenis Club București (Fătu Alin, Gherogeh David, Tudor Răzvan, Neacșu Iris, Lukacs Sonia și Preoteasa Eva - căpitan, Colibășanu Florin).