Circuitul Național FRT -Tema Sport Onești, campionii din 2017

15.02.2017

CS Tema Sport Onești a găzduit o nouă ediție de succes a turneului ”Cupa Primăria Tg. Ocna-Vranc”, turneu de categoria A din Circuitul Național FRT.

Peste 50 de jucători s-au înscris în probele de simplu șI dublu ale categoriei U12 fete și băieți, acesta fiind unul dintre cele mai puternice turnee la această categorie de vârstă.

TurneuL de simplu al fetelor a fost câștigat, în 2017, de Mara Gae, de la ACS Ruxandra Dragomir, cap de serie nr. 2, care s-a impus cu 6-3, 6-3 în fața principalei favorite, Bianca Bulat, de la Viva Tenis Club.

Învinsă în finala de simplu, Bianca Bulat și-a luat revanșa la dublu, acolo unde a făcut pereche cu Briana Dan, de la Asociația Club Sportiv Arcada. Cele două, favoritele cu nr. 1, s-au impus cu 7-5, 6-4 în fața perechii favorite nr. 2, Mara Gae/Carmen Herea (LPS-CSS Constanța).

În turneele băieților, Ianis Gabriel Buzatu (TC Venus Brăila) s-a impus atât la simplu cât și la dublu. Cap de serie nr. 4 el a dispus în finala de simplu de David Cristian CarteputRedră (Viva Tenis Club) cu 6-4, 6-2, în vreme ce în proba de dublu, în care a făcut pereche cu Răzvan Andrei Tudor  (AS Tenis Club București), scorul finalei disputată împotriva perechii Rafael Grosu (CS Tenis Club Coreco Iași)/David-Ionuț Apetrei (CS Tenis Club Vaslui) a fost 7-5, 6-0.