28.06.2017
Au participat un număr de 80 de jucători din cluburile afiliate la FRT, care s-au înscris la categoriile de vârstă 35,40,45,50,55,60,65,70,75 (Masculin) şi 35(F), simplu şi dublu.
Dar iată clasamentele finale:
FEMININ
Categoria +35
Loc 1 - SCHOPPMEYER DANIELA
Loc 2 - CHIRICA CARMEN
Loc 3 - GAGA AMARA
MASCULIN
Categoria +35
Loc 1 - SOCACIU MIRCEA
Loc 2 - LUPSESCU RĂZVAN
Loc 3 - PÂNZARU MIHAI
Categoria +40
Loc 1 - SALAGIAN COSMIN
Loc 2 - CUCEU CIPRIAN
Loc 3 - BABICIU MARIUS
Categoria +45
Loc 1 - DONESCU SORIN
Loc 2 - RĂDULESCU OLIVIER
Loc 3 - HOŢEA VASILE
Categoria +50
Loc 1 - FAUR LUCIAN
Loc 2 - SORODOC ROLAND
Loc 3 - SUBA SORIN
Categoria +55
Loc 1 - FLEANCU TANTE
Loc 2 - NICULA GHEORGHE
Loc 3 - NICULESCU ADRIAN
Categoria +60
Loc 1 - GEANTĂ MIHAI
Loc 2 - POPESCU ŞTEFAN
Loc 3 - GOIA DAN
Categoria +65
Loc 1 - FRENDEL FERENC
Loc 2 - AGACHI IOAN
Loc 3 - SANTEIU PETRU
Categoria +70
Loc 1 - RAUS VALENTIN
Loc 2 - ILIE VALERIU
Loc 3 - BUDEANU IOAN
Categoria +75
Loc 1 - MIHĂILESCU LUCIAN-IOAN
Loc 2 - SZAKACS EMERIC
Loc 3 - LIRCA JEAN
Categoria +35M - Dublu
Loc 1 - SALAGIAN COSMIN + SOCACIU MIRCEA
Loc 2 - DONESCU SORIN + RĂDULESCU OLIVIER
Loc 3 - BABICIU MARIUS + CUCEU CIPRIAN
Categoria +50 M- Dublu
Loc 1 - PETRESCU OVIDIU + PLĂCINTARU EMANOIL
Loc 2 - ANDREI GHEORGHE + FOTACHE DUMITRU
Loc 3 - ANGHEL NICILAE + SORODOC ROLAND
Categoria +55 M- Dublu
Loc 1 - FLEANCU TANTE + NICULESCU ADRIAN
Loc 2 - COMAN DUMITRU + POPESCU DRAGOŞ
Loc 3 - ALBU IONEL + MIMLER ALBIN
Categoria +60 M- Dublu
Loc 1 - GOIA DAN + POPESCU ŞTEFAN
Loc 2 - GEANTĂ MIHAI + HULPE CONSTANTIN
Loc 3 - BERARIU GHEORGHE + GUŢU SLAVIAN
Categoria +65 Dublu
Loc 1 - PÂRJOL AUREL + SANTEIU PETRU
Loc 2 - FETEA PAVEL + SIMA IOAN
Loc 3 - POPA IOAN + BUJAC VIOREL
Categoria +70 Dublu
Loc 1 - SZAKACS EMERIC + LUPU IOSIF-CORNEL
Loc 2 - BOLOGA PETRU + LIRCA JEAN
Loc 3 - BUDEANU IOAN + ILIE VALERIU
MIXT
Loc 1 - DANIELA SCHOPPMEYER + DONESCU SORIN
Loc 2 - GOIA MĂRIOARA + CUCEU CIPRIAN
Loc 3 - GAGA AMARĂ + HOŢEA VASILE
O menţiune pentru clubul Altius Tenis Club Bucureşti, care a obţinut 5 medalii de aur, 2 medalii de argint şi 2 medalii de bronz din 17 probe desfăşurate, clasându-se astfel pe primul loc.